Autokarem na wakacje
 
 

 
 
 
 

Autokarem na wakacje

 

Od wielu lat na Zachodzie i od stosunkowo niedawna w naszym kraju wielką popularność zaczynają zdobywać tak zwane wycieczki objazdowe.

 

Polegają one na tym, że zorganizowana grupa osób wybiera się w jakieś określone miejsce i zwiedza je jeżdżąc z jednego miejsca w drugie, nigdzie nie zatrzymując się na dłuższy czas. Mogą to być wycieczki bardzo tematyczne, na przykład śladami zamków we Francji, albo zdecydowanie mniej tematyczne, jak wycieczki objazdowe po Włochach nakierowane na zobaczenie tego kraju „w pigułce”. Liczy się tylko to, że przez większość czasu jesteśmy w ruchu.


Tego typu wycieczki można wykupywać w biurach turystycznych na takich samych zasadach, jak wycieczki klasyczne polegające na tym, że trafia się na miejsce i przez dwa tygodnie jest się zameldowanym w jednym hotelu. Jest to jednak nie do końca dobre rozwiązanie, ponieważ jest się de facto wożonym z miejsca na miejsce niczym worek ziemniaków i zamiast zegara w pracy, żyje się według zegara przewoźnika.


Znacznie lepszym rozwiązaniem jest tutaj po prostu wynajem autokaru lub busa od firmy, która tego typu usługami się zajmuje. Trzeba oczywiście wybrać taką firmę, dla której dłuższe wyjazdy połączone właśnie ze zwiedzaniem nie są żadną nowością, ponieważ taka usługa w oczywisty sposób różni się od dowożenia ludzi do pracy czy obsługi ślubów. Największą zaletą wynajęcia własnego autokaru jest to, że w pewnym sensie dzięki temu uzyskujemy własną taksówkę na cały czas wyjazdu, która w dodatku jest w pełni dyspozycyjna przez całą dobę. Paradoksalnie, może się to też okazać wyraźnie tańszą opcją od wyjazdu razem z biurem podróży, ponieważ w obu wypadkach musimy zebrać odpowiednią ilość ludzi, którzy potem podzielą na siebie wszystkie koszty związane z wynajęciem autokaru, a w przypadku biura podróży musimy jeszcze zapłacić odpowiednią marżę organizatorowi. Mówimy o marży, a nie prowizji, bo jakby na to nie patrzeć, biuro podróży także wynajmuje autokar na podobnych zasadach, jak my to będziemy robili. Po co zatem pośrednik?

Rezerwacje_apartamentow

 

 
 
 

Rezerwacje