Fotografia
 
 

 
 
 
 

Fotografia

Robiąc zdjęcie zawsze zastanów, czy Twoje kadrowanie jest prosto. To niesamowite, jak wiele zdjęć, które mogłyby być dobre, gdyby nie zostały zepsute przez kadrowanie.

Powinieneś sprawdzić czy nie uzyskasz pochyłych horyzontów i lekko pochylających się ludzi lub budynków. Powinieneś przy okazji zastanowić się, czy trzymasz swój aparat poprawnie. Wiele osób popełnia błędy związane z poruszeniem aparatu i kadrowaniem. Zastanów się następnie, w jaki sposób trzymasz aparat, w trakcie robienia zdjęć w różnych formatach.Osobom interesującym się fotografią polecamy portal fotograficzny www.foto-rynek.pl. Znajdziesz tam wiele informacji np. serwisy aparatów fotograficznych, informacje o drukarkach fotograficznych i innych urządzeniach, informacje o fotograficznych materiałach eksploatacyjnych.

 

Wielu fotografów ma zwyczaj trzymania aparatu zawsze w taki sam sposób (poziomo/pionowo lub pejzaż/portret). Mimo, że wydaje Ci się, że wszystko jest w porządku, to warto też pamiętać, że zmiana formatu może mieć znaczący wpływ na ujęcie. Nie można zapominać również o trzymaniu aparatu cyfrowego pod odpowiednim kątem. Pomyśl też oczywiście o tym, w jakim kierunku podążają Twoje oczy podczas oglądania zdjęcia. Jest to związane z pytaniem o punktach kontaktowych. Ludzie mają tendencję do naśladowania linii i ich oczy przyciągają kształty i kolory. Bierz więc pod uwagę wszystkie elementy wizualne, w ten sposób znacznie poprawić jakość swojego zdjęcia. Na wpływ ujęcia mają wpływ zarówno poziome, pionowe, jak i ukośne linie.

 

Jeśli chcesz zrobić idealne zdjęcie, musisz zwrócić uwagę na rozmaite elementy. Pamiętaj, że posiadanie drogiego aparatu nie wystarcza do tego, by być dobrym fotografem. Zawsze pamiętaj o formacie RAW. Najlepsze obiektywy pomogą Ci stać się lepszym fotografem. Edycja zdjęć jest sztuką samą w sobie. Reguła trójpodziału jest niezwykle istotna. Makrofotografia nie jest dla wszystkich. Filtry UV działają równie dobrze jak osłony obiektywu.

http://highspeed.com.pl/?Fotografia:Ciekawe_drukarki_fotograficzne

 

Submenu

 
 
 

Rezerwacje