Fotografia > Ciekawe drukarki fotograficzne
 
 

 
 
 
 

Ciekawe drukarki fotograficzne

 
Przy zakupie drukarki przeznaczonej do wydruku naszych zdjęć warto przeanalizować kilka aspektów.


Przede wszystkim warto się zastanowić nad sposobem wykorzystania maszyny, a zatem czy potrzebujemy drukarki przenośnej czy może stacjonarnej. Lekkie drukarki przenośne np. dnp ds-rx1 są przydatne dla osób zawodowo zajmujących się fotografią (na przykład fotografów ślubnych, czy rzeczoznawców), dla których istotne jest drukowanie zdjęć niemal od razu po ich zrobieniu i tylko wstępnej, pobieżnej edycji. Drukarki te są droższe niż ich stacjonarne odpowiedniki, a format papieru najczęściej ograniczony do wielkości A4, ale za to zapewniają nam dużą swobodę działania w terenie, odporność na wstrząsy i kurze oraz drukowanie zdjęć na przyzwoitym poziomie.


Z kolei stacjonarna drukarka fotograficzna będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie dużą jakość i wierność wydruku. Druk reprodukcji dzieł sztuki lub grafiki czy fotografii reklamowej wymaga dużych formatów, które w przypadku tych urządzeń wynoszą nawet A3+. Kluczowym elementem jest także wierność w oddawaniu kolorów i nasycenia barw.


Warto wspomnieć także o tym, iż drukarki stacjonarne mają większą zdolność przerobową i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest duża ilość drukowanych kopii.


Dlatego też w przypadku grafików, artystów i fotografów artystycznych drukarka stacjonarna będzie najlepszym rozwiązaniem.
Kiedy już ustalimy wymiar urządzenia przychodzi czas na wybór rodzaju drukowania. Tutaj wchodzą w grę drukarki atramentowe, termosublimacyjne oraz laserowe, przy czym te ostatnie maja najgorszą jakość wydruku zdjęć. W związku z wysoką ceną maszyn termosublimacyjnych, dla większości z nas wybór padnie na drukarkę atramentową.

 

 
 
 

Rezerwacje