Inne > Psia higiena
 
 

 
 
 
 

Psia higiena

 

Kąpiel psa to zawsze duże wyzywanie dla jego właściciela. Obraz mokrego czworonoga biegającego po całym mieszkaniu często nas skutecznie zniechęca do tego. Jednak wystarczy zastosować się do kilku porad, aby nie mieć z tym większych problemów. Podstawą jest przygotowanie wszystkiego czego będziemy potrzebowali jeszcze przed tym gdy zamoczymy psa.

 

Szczególnie ważne jest wcześniejsze przygotowanie ręczników, w które będziemy go wycierać. Szukanie ich gdy pies już będzie wykąpany spowoduje tylko, że cała nasza łazienka będzie zachlapana wodą. Koleją kwestią jest położenie antypoślizgowej maty w wannie. Dzięki temu nasz pupil nie będzie się w niej ślizgał i lepiej zniesie całą kąpiel. Jednak najważniejsze jest jaki szampon do kąpieli psa wykorzystamy. Oczywiście, najlepsze są te stworzone z myślą o czworonogach. Posiadają one odpowiednie właściwości dzięki, którym psa nie będzie swędziała skóra, a co za tym idzie nie będzie się drapał.

Dodatkowo szampony coraz częściej zawierają specjalne odżywki, w czym kąpać psa

 

które dobrze wpływają na jakość sierści psa.

preparat do kąpieli psaPrzy wyborze środków do kąpania warto również zwrócić uwagę jaką nasz pies posiada sierść. Czy jest ona szorstka, czy bardziej delikatna. I pod tym kątem wybrać odpowiedni środek. Pamiętajmy również, aby mycie psa odbywało się w optymalnej dla niego temperaturze wody. Bardzo istotne jest poprawne spłukanie środka czyszczącego. Dopiero gdy to wykonamy możemy przejść do delikatnego mycia głowy naszego pupila.

Powinniśmy tutaj szczególnie uważać, aby do jego oczu oraz uszu nie dostała się woda.

 

Polecamy fotokalendarze ze zdjeciami naszego Pupila. Wiecej informacji: fotokalendarze

 

 
 
 

Rezerwacje